2. Turnir

Veber Kolja Tito
Ancelj Lukas
Matic Smaka

Šjama Grobelšek
Lina Javornik
Meta Heric
Končno stanje
                          Tit  ELO LRat                           Točke MBuch  Buch Zmage W-We
 U9
  1. Veber Kolja Tito         1030 1770  OŠ Poh. odreda Sl. Bistr.      7  23.0  29.0   0.0  1.70
         (2009)         1W21 1B8  1W3  1B5  1W2  1B4  1W9 
  2. Grobelšek Šjama               1690  OŠ Sladki Vrh                5.5  19.5  29.0   0.0  0.98
         (2009)         =B18 1W10 1W13 1B3  0B1  1W14 1B5 
  3. Javornik Lina                 1526  OŠ D. Flisa Hoče               5  21.0  30.5   0.0  2.01
         (2009)         1B11 1W6  0B1  0W2  1B15 1W10 1B7 
  4. Ancelj Lukas                  1609  OŠ Šmarje pri Jelšah           5  19.5  29.0   0.0  0.97
         (2009)         1W16 1B7  0W5  1B13 1W8  0W1  1B11
  5. Smaka Matic                   1619  OŠ A. Besednjaka Mb            5  19.0  27.5   0.0  1.15
         (2009)         1B20 1W19 1B4  0W1  1W12 1B9  0W2 
  6. Šalabalija Matija             1500  OŠ J. Pučnika Črešnjevec     4.5  17.5  25.5   0.0  1.25
         (2009)         1W9  0B3  1W14 0B7  =B10 1W12 1W13
  7. Šoba Anej                     1500  OŠ F.R. Staneta Mb             4  20.0  26.5   0.0  0.70
         (2010)         1B17 0W4  1B20 1W6  0W9  1B8  0W3 
  8. Heric Meta                    1500  OŠ Kamnica                     4  19.0  27.5   0.0  1.18
         (2009)         1B10 0W1  1B19 1W11 0B4  0W7  1B14
  9. Šabec Jakob                   1504  ŠK Slovenec Poljčane           4  18.5  27.0   0.0  0.93
         (2009)         0B6  1W20 1B18 1W15 1B7  0W5  0B1 
 10. Želj Lan                      1638  III. OŠ CElje                3.5  17.5  23.5   0.0 -1.03
         (2010)         0W8  0B2  1W21 1B19 =W6  0B3  1W18
 11. Roškarič Červe Leon           1500  OŠ A. Ingoliča Sp. Polsk.    3.5  17.5  23.0   0.0  0.19
         (2011)         0W3  1B21 =W12 0B8  1B18 1W16 0W4 
 12. Štelcer Blaž                  1500  OŠ Neznanih talcev Dravo.    3.5  16.0  22.5   0.0 -0.34
         (2009)         0W13 +*22 =B11 1W17 0B5  0B6  1W20
 13. Cojzer Filip                  1500  OŠ Tabor I Mb                  3  18.5  27.0   0.0 -0.09
         (2010)         1B12 1W15 0B2  0W4  0B14 1W17 0B6 
 14. Koler Rebeka                  1510  OŠ A. Besednjaka Mb            3  17.0  24.0   0.0 -0.32
         (2010)         0W19 1W18 0B6  1B16 1W13 0B2  0W8 
 15. Pavletič Tin                  1500  OŠ Tabor I Mb                  3  15.5  22.0   0.0 -0.95
         (2010)         +*22 0B13 1W16 0B9  0W3  0W18 1B19
 16. Lihteneger Luka               1500  OŠ Tabor I Mb                  3  14.5  21.0   0.0 -0.84
         (2009)         0B4  1W17 0B15 0W14 1W20 0B11 +*22
 17. Barlič Jakob                  1500  OŠ F.R. Staneta Mb             3  12.5  17.0   0.0 -1.00
         (2010)         0W7  0B16 +*22 0B12 1W19 0B13 1W21
 18. Gračnar Luka                  1500  III. OŠ CElje                2.5  16.5  22.5   0.0 -0.54
         (2010)         =W2  0B14 0W9  1B21 0W11 1B15 0B10
 19. Vaupot Kajetan                1500  OŠ II Slovenj Gradec           2  15.5  22.0   0.0 -1.64
         (2011)         1B14 0B5  0W8  0W10 0B17 +*22 0W15
 20. Hodnik Nina                   1500  OŠ O. Meglič Ptuj              2  15.0  20.5   0.0 -1.83
         (2009)         0W5  0B9  0W7  +*22 0B16 1W21 0B12
 21. Drama Anže                    1500  OŠ Šmarje pri Jelšah           1  13.5  21.5   0.0 -2.48
         (2010)         0B1  0W11 0B10 0W18 +*22 0B20 0B17





Nik Javornik
Aleks Centrih
Jaka Kop

Eliza Vaupot
Lucy Brinovec
Ulla Muzel
U12
  1. Javornik Nik             1244 1755  OŠ D. Flisa Hoče               6  23.5  32.5   0.0  2.16
         (2007)         1B34 1W7  1B5  =B4  1W14 1W15 =B2 
  2. Centrih Aleks            1083 1781  OŠ L. Štuklja Mb               6  23.0  32.0   0.0  1.84
         (2006)         1B18 1W37 =B12 1W13 1B11 1B4  =W1 
  3. Kop Jaka                      1752  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       6  23.0  31.5   0.0  1.64
         (2006)         1W39 1B22 0W4  1B17 1W7  1B8  1B6 
  4. Lugarič Kotnik Liam      1055 1796  OŠ Poh. odreda Sl. Bistr.    5.5  25.0  33.0   0.0  1.30
         (2008)         1B44 1W20 1B3  =W1  1B12 0W2  1B11
  5. Sep Matic                1076 1722  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       5  22.5  30.5   0.0  0.84
         (2008)         1W45 1B10 0W1  1B23 1W16 0W6  1B12
  6. Drama Tilen          III 1396 1782  OŠ Šmarje pri Jelšah           5  21.0  30.0   0.0  0.46
         (2007)         1W21 =B26 =W13 1B33 1W24 1B5  0W3 
  7. Rutar Markuš Gašper           1631  OŠ B. Polančičev Mb            5  19.0  27.0   0.0  1.38
         (2008)         1W42 0B1  1W45 1B32 0B3  1W18 1B16
  8. Vaupot Eliza             1041 1624  OŠ II Slovenj Gradec           5  18.5  26.0   0.0  1.92
         (2008)         1W47 0B14 1W42 1B9  1W28 0W3  1B15
  9. Gobec Jakob                   1656  OŠ Šmarje pri Jelšah           5  18.5  25.5   0.0  1.06
         (2008)         1B43 0W11 1B18 0W8  1B44 1W21 1B19
 10. Pivec Žak                1196 1624  ŠK Slovenec Poljčane           5  17.5  25.0   0.0  0.89
         (2006)         1B31 0W5  0B16 1W29 1B34 1W30 1B17
 11. Koritnik Vid                  1762  OŠ Šmarje pri Jelšah         4.5  23.0  32.0   0.0  0.27
         (2008)         1W23 1B9  1W30 =B14 0W2  1B13 0W4 
 12. Drevenšek Gašper         1159 1735  OŠ A. Besednjaka Mb          4.5  22.5  32.0   0.0  0.59
         (2008)         1B16 1W19 =W2  1B26 0W4  1B14 0W5 
 13. Blažič Gal                    1695  OŠ A. Besednjaka Mb          4.5  20.0  28.0   0.0  0.60
         (2007)         1B29 1W40 =B6  0B2  1W26 0W11 1B27
 14. Vaupot Maks           IV 1154 1737  OŠ II Slovenj Gradec           4  22.0  31.0   0.0  0.20
         (2007)         1B38 1W8  1B15 =W11 0B1  0W12 =B25
 15. Čelig Matija                  1814  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       4  21.0  30.0   0.0 -0.81
         (2006)         1W17 1B32 0W14 1B22 1W20 0B1  0W8 
 16. Mendek Tim                    1530  OŠ B. Ilicha Mb                4  21.0  28.5   0.0  1.35
         (2007)         0W12 1B35 1W10 1B27 0B5  1W33 0W7 
 17. Brinovec Lucy            1044 1599  OŠ Šempeter v Sav. dolini      4  19.0  27.0   0.0  0.71
         (2007)         0B15 1W29 1B40 0W3  1W31 1B24 0W10
 18. Muzel Ulla                    1590  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  18.5  25.0   0.0  0.60
         (2008)         0W2  1B50 0W9  1B42 1W22 0B7  1W35
 19. Simič Pušnik Vito        1117 1607  OŠ M. Konšaka Mb               4  18.0  25.5   0.0  0.37
         (2006)         1W35 0B12 0W31 1B36 1W23 1B20 0W9 
 20. Casar Izidor                  1671  OŠ Bogojina                    4  18.0  24.0   0.0  0.22
         (2008)         1W51 0B4  1W27 1B30 0B15 0W19 1W28
 21. Košenina Nejc                 1593  ŠD Savinjčan                   4  17.5  24.5   0.0  0.69
         (2008)         0B6  1W36 0B24 1W43 1W32 0B9  1W31
 22. Malnar Tim                    1636  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       4  17.0  25.0   0.0  0.16
         (2008)         1B48 0W3  1B38 0W15 0B18 1W36 1B30
 23. Ratej Vid                     1585  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  16.5  23.5   0.0  0.82
         (2008)         0B11 1W46 1B37 0W5  0B19 1W43 1B33
 24. Pinter Matjaž                 1663  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       4  16.5  23.0   0.0 -0.32
         (2006)         0W30 1B49 1W21 1B31 0B6  0W17 1B34
 25. Kitak Luka                    1695  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  16.5  22.0   0.0 -0.09
         (2007)         1W49 =B27 0W26 0W28 1B39 1B32 =W14
 26. Godina David                  1665  OŠ B. Ilicha Mb              3.5  18.5  25.5   0.0  0.00
         (2006)         1B46 =W6  1B25 0W12 0B13 0B28 1W40
 27. Kuzman Gal                    1532  OŠ IV Celje                  3.5  18.5  25.5   0.0  1.01
         (2007)         1B28 =W25 0B20 0W16 1B41 1W37 0W13
 28. Čurič Enej            IV 1178 1735  OŠ J. Padežnika Mb           3.5  18.0  25.5   0.0 -1.12
         (2008)         0W27 =B33 1W41 1B25 0B8  1W26 0B20
 29. Firbas Val                    1529  OŠ Gorišnica                 3.5  14.5  20.0   0.0  0.43
         (2007)         0W13 0B17 1W50 0B10 1W42 =B40 1W44
 30. Gorše Pihler Miha             1500  OŠ Fram                        3  19.5  27.0   0.0  0.82
         (2006)         1B24 1W41 0B11 0W20 1B37 0B10 0W22
 31. Marovt Luka                   1500  ŠK Slovenec Poljčane           3  18.5  25.5   0.0 -0.06
         (2008)         0W10 +*52 1B19 0W24 0B17 1W44 0B21
 32. Casar Zala                    1684  OŠ Bogojina                    3  17.0  24.0   0.0 -1.08
         (2006)         1B36 0W15 1B44 0W7  0B21 0W25 1B43
 33. Radoševič Kai Jan             1607  OŠ I Slovenj Gradec            3  17.0  24.0   0.0 -0.64
         (2008)         =B41 =W28 1B43 0W6  1B38 0B16 0W23
 34. Klajnšek Aljan                1546  OŠ A. Ingoliča Sp. Polska      3  16.0  22.5   0.0 -0.20
         (2008)         0W1  0B42 1W51 1B35 0W10 1B46 0W24
 35. Vernik Berlič Nik             1500  OŠ M. Durjave Mb               3  16.0  21.5   0.0 -0.56
         (2008)         0B19 0W16 +*52 0W34 1B49 1W38 0B18
 36. Ačanski Marko                 1513  OŠ Kamnica                     3  15.0  20.5   0.0  0.12
         (2006)         0W32 0B21 1W47 0W19 1B48 0B22 1W45
 37. Ahec David                    1650  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       3  14.5  21.0   0.0 -1.33
         (2006)         1W50 0B2  0W23 1B45 0W30 0B27 1W46
 38. Bezjak Jaka Gal               1532  OŠ Kamnica                     3  14.0  19.5   0.0 -0.16
         (2007)         0W14 1B47 0W22 1B40 0W33 0B35 1W48
 39. Stevanovič Stevan             1543  OŠ L. Pliberška Mb             3  11.5  18.0   0.0 -0.32
         (2006)         0B3  0W43 0B46 1W51 0W25 1B42 1W47
 40. Šumak Vito                    1500  OŠ L. Pliberška Mb           2.5  17.0  22.0   0.0 -0.80
         (2007)         +*52 0B13 0W17 0W38 1B51 =W29 0B26
 41. Ušen Ela                      1500  OŠ Pesnica                   2.5  13.5  17.5   0.0 -0.48
         (2006)         =W33 0B30 0B28 1W48 0W27 0B45 1B50
 42. Kovačec Miha                  1500  OŠ Gorišnica                   2  18.5  24.0   0.0 -0.86
         (2007)         0B7  1W34 0B8  0W18 0B29 0W39 1B51
 43. Herič Luka                    1500  OŠ Kamnica                     2  17.0  24.0   0.0 -0.55
         (2007)         0W9  1B39 0W33 0B21 1W45 0B23 0W32
 44. Jelen David                   1598  OŠ Gorišnica                   2  16.0  22.0   0.0 -1.53
         (2007)         0W4  1B51 0W32 1B46 0W9  0B31 0B29
 45. Vrabič Oskar                  1530  OŠ Gorišnica                   2  15.5  22.5   0.0 -1.09
         (2008)         0B5  1W48 0B7  0W37 0B43 1W41 0B36
 46. Ekart Gašper                  1500  OŠ P. Voranca Mb               2  14.5  20.5   0.0 -0.71
         (2007)         0W26 0B23 1W39 0W44 1B47 0W34 0B37
 47. Strelec Maksim                1500  OŠ J. Padežnika Mb             2  13.0  19.5   0.0 -1.68
         (2007)         0B8  0W38 0B36 +*52 0W46 1W49 0B39
 48. Kodrič Luka                   1500  ŠK Slovenec Poljčane           2  12.5  17.0   0.0 -1.19
         (2008)         0W22 0B45 1W49 0B41 0W36 1B50 0B38
 49. Radišek Nik                   1522  OŠ Hudinja Celje               2  11.5  16.0   0.0 -1.70
         (2008)         0B25 0W24 0B48 1W50 0W35 0B47 +*52
 50. Keuc Patrik                   1500  OŠ L. Pliberška Mb             1  12.5  17.5   0.0 -2.61
         (2007)         0B37 0W18 0B29 0B49 +*52 0W48 0W41
 51. Vogrinec Meta                 1504  OŠ Gorišnica                   1  12.0  16.5   0.0 -2.56
         (2008)         0B20 0W44 0B34 0B39 0W40 +*52 0W42

Fantje:

Tomaž Varga
Luka Podvršnik
Luka Vaupot
Dekleta:

Doroteja Drevenšek
Nikolina Roškar
U15
 1. Varga Tomaž                   1530  OŠ M. Durjave Mb               6  19.5  27.5   0.0  4.50
         (2003)         1W12 0B14 1W19 1B11 1W10 1W6  1B4 
  2. Podvršnik Luka           1257 1801  OŠ Poh. odreda Sl. Bistr.    5.5  20.5  28.5   0.0  1.80
         (2004)         1B21 =W5  1W3  0B4  1B9  1W17 1B7 
  3. Vaupot Luka          III 1400 1933  OŠ II Slovenj Gradec         5.5  20.0  28.5   0.0  0.47
         (2005)         =B15 1W12 0B2  1W5  1B17 1W8  1B6 
  4. Toplišek Maj             1302 1808  OŠ Fram                        5  21.5  29.5   0.0  0.73
         (2005)         1B25 1W8  =B9  1W2  =B6  1W7  0W1 
  5. Žvarc Nik            III 1320 1955  OŠ D. Kobala Mb              4.5  21.0  29.5   0.0 -0.73
         (2005)         1W11 =B2  0W7  0B3  1W20 1B14 1W13
  6. Žižek Rene            II 1275 1805  OŠ Tišina                      4  22.0  31.5   0.0 -0.11
         (2004)         1W16 1B13 1W14 =B7  =W4  0B1  0W3 
  7. Pečnik Maj               1290 1775  OŠ I M. Sobota                 4  21.5  29.5   0.0  0.63
         (2004)         1W22 1W10 1B5  =W6  =B8  0B4  0W2 
  8. Drevenšek Doroteja       1171 1723  OŠ A. Besednjaka Mb            4  19.0  27.0   0.0  0.41
         (2005)         1W18 0B4  1W22 1B20 =W7  0B3  =B9 
  9. Menciger-Kocb. Nino      1236 1804  OŠ Tabor I Mb                  4  19.0  26.5   0.0 -0.38
         (2005)         1W23 1B17 =W4  0B10 0W2  1B18 =W8 
 10. Deželak Nik              1305 1867  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  18.0  26.0   0.0 -1.36
         (2005)         1W19 0B7  1W23 1W9  0B1  0B13 1W18
 11. Roškar Nikolina               1683  OŠ Tabor I Mb                  4  17.0  25.0   0.0  0.04
         (2003)         0B5  =W15 1B18 0W1  1B23 =W19 1B17
 12. Bauman Vid               1176 1764  ŠK Slovenec Poljčane           4  16.5  24.0   0.0 -0.84
         (2005)         0B1  0B3  0W21 1W26 1B22 1W20 1B19
 13. Ancelj Tristan                1686  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  16.5  22.5   0.0  0.63
         (2004)         1B26 0W6  0B20 1W23 1B16 1W10 0B5 
 14. Červek Roškari Erik           1805  OŠ A. Ingoliča Sp. Polsk.    3.5  17.5  25.5   0.0 -1.12
         (2004)         1B20 1W1  0B6  0W17 =B19 0W5  1B25
 15. Rup Aljaž                1037 1640  OŠ Poh. odreda Sl. Bistr.    3.5  16.0  23.0   0.0 -0.16
         (2006)         =W3  =B11 0W17 1B21 0W18 1B24 =W16
 16. Muršič Ana                    1608  OŠ Tabor I Mb                3.5  14.5  20.0   0.0 -0.08
         (2003)         0B6  0W18 1B26 1W24 0W13 1B21 =B15
 17. Kodrič Gašper            1251 1613  ŽŠK Maribor                    3  20.5  26.5   0.0  0.60
         (2004)         1W27 0W9  1B15 1B14 0W3  0B2  0W11
 18. Hodnik Luka                   1526  OŠ O. Meglič Ptuj              3  19.0  25.0   0.0  1.06
         (2004)         0B8  1B16 0W11 1W25 1B15 0W9  0B10
 19. Brus Mai                      1634  OŠ Malečnik                    3  18.5  27.5   0.0 -0.15
         (2005)         0B10 1W21 0B1  1W22 =W14 =B11 0W12
 20. Kacjan Zala                   1604  OŠ A. Besednjaka Mb            3  17.0  22.0   0.0  0.35
         (2005)         0W14 1B27 1W13 0W8  0B5  0B12 1W24
 21. Vesenjak Zala                 1535  OŠ Gorišnica                   3  16.0  22.0   0.0 -0.05
         (2004)         0W2  0B19 1B12 0W15 1B27 0W16 +*28
 22. Ambrož Aleksander             1534  ŠK Slovenec Poljčane           3  15.0  20.5   0.0  0.14
         (2005)         0B7  1W25 0B8  0B19 0W12 +*28 1W23
 23. Benko Alen                    1571  OŠ O. Meglič Ptuj              2  16.5  21.0   0.0 -0.76
         (2004)         0B9  1W26 0B10 0B13 0W11 1W27 0B22
 24. Markuš Vute Aneja             1500  OŠ Tabor I                     2  15.5  21.5   0.0 -0.37
         (2003)         0B0  0B0  +*28 0B16 1W25 0W15 0B20
 25. Bezjak Nejc              1117 1612  OŠ Kamnica                     2  13.0  18.5   0.0 -1.66
         (2005)         0W4  0B22 1W27 0B18 0B24 1W26 0W14
 26. Kociper Anja                  1519  OŠ Gorišnica                   2  12.5  17.0   0.0 -1.18
         (2004)         0W13 0B23 0W16 0B12 +*28 0B25 1W27
 27. Žitnik Lara                   1504  ŽŠK Maribor                    1  11.0  15.5   0.0 -2.41
         (2005)         0B17 0W20 0B25 +*28 0W21 0B23 0B26