10. Turnir

Tito Veber Kolja
Matija Šalabalija
Filip Cojzer

Šjama Grobelšek
Lina Javornik
Rebeka Koler
Koncno stanje
                             Tit  LRat                           Tocke MBuch  Buch Zmage W-We
  U9
  1. Veber Kolja Tito         II 1860  OŠ Poh. odr. Sl. Bistrica    6.5  22.0  28.0   0.0  1.02
         (2009)         1W31 1B10 1W11 1B6  =B2  1W3  1B7 
  2. Šalabalija Matija           1826  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       6  22.5  32.0   0.0  0.59
         (2009)         1B22 1W9  1B3  +*19 =W1  =W7  1B8 
  3. Cojzer Filip             IV 1594  OŠ Tabor I Mb                  5  21.0  29.0   0.0  1.30
         (2010)         1W23 1B28 0W2  1B5  1W10 0B1  1W13
  4. Brnadič Grga                1500  OŠ T. Goričanca M. Subot.      5  19.0  25.0   0.0  1.63
         (2010)         1W30 0B15 1W16 1B11 0W7  1B10 1B12
  5. Hribernik Jernej         IV 1532  ŠK Slovenec Poljčane           5  17.0  23.5   0.0  0.57
         (2011)         0B12 1W21 1B30 0W3  1B23 +*19 1W6 
  6. Grobelšek Šjama         WII 1562  OŠ Sladki Vrh                4.5  22.0  32.5   0.0  1.46
         (2009)         1B13 1W7  =B8  0W1  1B11 1W9  0B5 
  7. Červek Roškari Leonard  III 1695  OŠ A. Ingoliča Sp. Polsk.    4.5  21.5  29.5   0.0  0.36
         (2011)         1W29 0B6  1W27 1W8  1B4  =B2  0W1 
  8. Smaka Matic                 1615  OŠ A. Besednjaka Mb          4.5  19.5  28.5   0.0  0.49
         (2009)         1W18 1B16 =W6  0B7  +*19 1B15 0W2 
  9. Vaupot Kajetan           IV 1535  OŠ II Slovenj Gradec         4.5  18.0  26.0   0.0  1.32
         (2011)         1W20 0B2  1W25 1B12 =W15 0B6  1W21
 10. Javornik Lina           III 1585  OŠ D. Flisa Hoče               4  20.5  29.5   0.0  0.46
         (2009)         1B25 0W1  1B13 1W22 0B3  0W4  1W15
 11. Ancelj Lukas                1607  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  19.5  28.0   0.0 -0.14
         (2009)         1B27 1W12 0B1  0W4  0W6  1B23 1W20
 12. Koler Rebeka                1424  OŠ A. Besednjaka Mb            4  19.0  26.5   0.0  1.54
         (2010)         1W5  0B11 1W24 0W9  1B17 1B21 0W4 
 13. Šale Nejc                   1476  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  16.0  22.5   0.0  0.93
         (2010)         0W6  1B29 0W10 1B26 1W27 1B16 0B3 
 14. Kit Aljoša                  1500  OŠ Tabor I Mb                  4  14.5  18.5   0.0  0.53
         (2010)         0W15 0B20 1W31 0B16 1W25 1B27 1W24
 15. Heric Meta              III 1691  OŠ Kamnica                   3.5  21.5  30.0   0.0 -1.60
         (2009)         1B14 1W4  0B19 1W17 =B9  0W8  0B10
 16. Drama Anže               IV 1410  OŠ Šmarje pri Jelšah         3.5  19.0  27.0   0.0  0.98
         (2010)         1B17 0W8  0B4  1W14 1B22 0W13 =B18
 17. Šabec Jakob                 1519  ŠK Slovenec Poljčane         3.5  17.0  23.5   0.0 -0.72
         (2009)         0W16 1B18 1W20 0B15 0W12 =B24 +*19
 18. Kosec Nik                   1500  OŠ Tabor I Mb                3.5  14.0  19.5   0.0 -0.41
         (2010)         0B8  0W17 1W29 0B20 1W28 1B26 =W16
 19. Kikec Timon                 1193  OŠ A. Besednjaka Mb            3  20.0  27.5   0.0  2.62
         (2009)         1W26 1B24 1W15 -*2  -*8  -*5  -*17
 20. Šabec Jan                   1454  ŠK Slovenec Poljčane           3  18.5  26.0   0.0  0.58
         (2011)         0B9  1W14 0B17 1W18 -*21 1W22 0B11
 21. Šoba Anej                   1567  OŠ F.R. Staneta Mb             3  17.5  24.0   0.0 -1.59
         (2010)         =W24 0B5  =W26 1B25 +*20 0W12 0B9 
 22. El Emir Sami                1500  OŠ A. Besednjaka Mb            3  15.5  22.5   0.0 -0.61
         (2010)         0W2  1B23 1W28 0B10 0W16 0B20 1W27
 23. Žiger Jaka                  1500  OŠ S. Klavore Mb               3  15.0  21.5   0.0 -1.52
         (2009)         0B3  0W22 +*32 1B28 0W5  0W11 1B30
 24. Šega Jošt                   1482  ŠK Slovenec Poljčane           3  14.5  19.0   0.0 -0.66
         (2009)         =B21 0W19 0B12 1W31 1B29 =W17 0B14
 25. Lihteneger Luka             1492  OŠ Tabor I Mb                  3  14.0  19.0   0.0 -1.11
         (2009)         0W10 1B31 0B9  0W21 0B14 +*32 1W28
 26. Barlič Jakob                1500  OŠ F.R. Staneta Mb           2.5  13.5  20.0   0.0 -2.22
         (2009)         0B19 0W27 =B21 0W13 1B30 0W18 +*32
 27. Pavletič Tin                1500  OŠ Tabor I Mb                  2  17.0  23.5   0.0 -1.55
         (2010)         0W11 1B26 0B7  1W30 0B13 0W14 0B22
 28. Casar Ana                   1039  OŠ Bogojina                    2  14.5  21.5   0.0  0.52
         (2011)         +*32 0W3  0B22 0W23 0B18 1W29 0B25
 29. Hancman Lina                1500  OŠ Kamnica                     2  14.0  19.0   0.0 -2.23
         (2009)         0B7  0W13 0B18 +*32 0W24 0B28 1W31
 30. Nikl Rene                   1107  OŠ A. Besednjaka Mb            2  13.5  19.0   0.0  0.52
         (2010)         0B4  +*32 0W5  0B27 0W26 1B31 0W23
 31. Casar  Marija               1500  OŠ Bogojina                    1  12.5  20.0   0.0 -3.06
         (2011)         0B1  0W25 0B14 0B24 +*32 0W30 0B29

Aleks Centrih
Liam Lugarič Kotnik
Igor Colev

Zala Casar
Lucy Brinovec
Ulla Muzel
U12
  1. Centrih Aleks         II 1869  OŠ L. Štuklja Mb               6  24.0  32.5   0.0  1.16
         (2006)         1B25 1W7  1B10 1W8  1B2  1W3  0B4 
  2. Lugarič Kotnik Liam   II 1884  OŠ Poh. odr. Sl. Bistrica    5.5  22.0  31.5   0.0  0.42
         (2008)         1W19 1B11 1W9  =B3  0W1  1B10 1W7 
  3. Colev Ivor               1500  II. OŠ Čakovec               5.5  22.0  31.0   0.0  4.31
         (2008)         1B13 1W25 1B18 =W2  1W5  0B1  1W15
  4. Stražišnik Enej       II 1856  OŠ Muta                      5.5  20.0  29.0   0.0  0.89
         (2006)         1W26 0B9  1W17 1B16 1W14 =B7  1W1 
  5. Drevenšek Gašper      II 1853  OŠ A. Besednjaka Mb            5  21.5  31.0   0.0  0.02
         (2008)         1B12 1W16 =B8  1W6  0B3  =W11 1B13
  6. Koritnik Vid         III 1834  OŠ Šmarje pri Jelšah           5  18.0  26.0   0.0  0.21
         (2008)         1W22 0B17 1W19 0B5  1W23 1B9  1W12
  7. Casar Zala               1746  OŠ A. Besednjaka Mb          4.5  21.5  29.5   0.0  0.96
         (2006)         1W32 0B1  1W22 1B17 1W9  =W4  0B2 
  8. Ratej Vid                1675  OŠ Šmarje pri Jelšah         4.5  20.5  28.0   0.0  1.49
         (2008)         1W33 1B15 =W5  0B1  0B10 1W19 1B11
  9. Blažič Gal               1704  OŠ A. Besednjaka Mb            4  21.5  30.0   0.0  0.90
         (2007)         1B28 1W4  0B2  1W18 0B7  0W6  1B21
 10. Sep Matic            III 1693  OŠ J. Pučnika Črešnjevec       4  21.5  29.5   0.0  1.05
         (2008)         1W34 1B14 0W1  =B11 1W8  0W2  =B18
 11. Pivec Žak            III 1744  ŠK Slovenec Poljčane           4  20.5  28.0   0.0  0.15
         (2006)         1B30 0W2  1B21 =W10 1B13 =B5  0W8 
 12. Brinovec Lucy            1628  OŠ Šempeter v Sav. dolini      4  20.5  26.0   0.0  1.60
         (2007)         0W5  1B35 1W15 0B14 1W16 1W18 0B6 
 13. Kitak Luka           III 1715  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  19.0  26.5   0.0  0.15
         (2007)         0W3  1B32 1W24 1B23 0W11 1B14 0W5 
 14. Drama Tilen          III 1803  OŠ Šmarje pri Jelšah           4  18.0  26.5   0.0 -0.64
         (2007)         1B21 0W10 1B26 1W12 0B4  0W13 1B25
 15. Čurič Enej           III 1767  OŠ J. Padežnika Mb             4  17.5  25.5   0.0 -1.13
         (2008)         1B29 0W8  0B12 1W28 1B26 1W21 0B3 
 16. Kotnik Filip          IV 1699  OŠ Ljubečna                    4  17.5  23.5   0.0  0.06
         (2008)         1W35 0B5  1W27 0W4  0B12 1B22 1W24
 17. Casar Izidor         III 1695  OŠ Bogojina                  3.5  18.5  26.0   0.0 -0.35
         (2008)         1B31 1W6  0B4  0W7  0B21 1W29 =B20
 18. Ahec David               1789  OŠ J. Pučnika Črešnjevec     3.5  18.0  26.5   0.0 -1.40
         (2006)         1W24 1B23 0W3  0B9  1W22 0B12 =W10
 19. Heric Luka            IV 1663  OŠ Kamnica                   3.5  18.0  25.5   0.0  0.11
         (2007)         0B2  1W30 0B6  =W29 1W24 0B8  1W23
 20. Skuhala Klemen           1500  OŠ L. Pliberška Mb           3.5  13.0  18.5   0.0  0.37
         (2006)         0W23 0B24 +*36 0B22 1W32 1B30 =W17
 21. Bombek Luka              1603  OŠ A. Besednjaka Mb            3  18.5  24.5   0.0  0.16
         (2007)         0W14 1B34 0W11 1B27 1W17 0B15 0W9 
 22. Rutar Markuš Gašper      1628  OŠ B. Polančičev Mb            3  17.5  24.5   0.0 -0.21
         (2008)         0B6  1W31 0B7  1W20 0B18 0W16 1B29
 23. Simič Pušnik Vito        1686  OŠ M. Konšaka Mb               3  17.0  24.5   0.0 -0.81
         (2006)         1B20 0W18 1B29 0W13 0B6  1W28 0B19
 24. Ačanski Marko            1594  OŠ Kamnica                     3  17.0  24.0   0.0  0.13
         (2006)         0B18 1W20 0B13 1W25 0B19 1W26 0B16
 25. Klajnšek Aljan           1634  OŠ A. Ingoliča Sp. Polsk.      3  17.0  23.5   0.0 -0.77
         (2008)         0W1  0B3  1W35 0B24 1W27 1B33 0W14
 26. Muzel Ulla           WII 1630  OŠ Šmarje pri Jelšah           3  16.0  23.5   0.0 -0.33
         (2008)         0B4  1W28 0W14 1B32 0W15 0B24 1W34
 27. Marolt Aljaž             1500  OŠ L. Pliberška Mb             3  14.5  19.0   0.0 -0.86
         (2006)         1W36 +*36 0B16 0W21 0B25 0B32 1W35
 28. David Filip              1500  II. OŠ Čakovec                 3  14.0  19.5   0.0  0.56
         (2006)         0W9  0B26 1W33 0B15 1W31 0B23 1W32
 29. Ušen Ela                 1555  OŠ Pesnica                   2.5  15.5  21.0   0.0 -0.24
         (2006)         0W15 1B33 0W23 =B19 1W30 0B17 0W22
 30. Drevenšek Nuša           1517  OŠ A. Besednjaka Mb          2.5  12.5  17.0   0.0 -1.02
         (2007)         0W11 0B19 =W34 1B35 0B29 0W20 +*36
 31. Kutlačič Teo             1500  OŠ Voličina                  2.5  11.5  16.0   0.0 -1.02
         (2007)         0W17 0B22 0W32 =B34 0B28 +*36 1W33
 32. Sovič Jakob              1542  OŠ M. Konšaka Mb               2  15.5  22.0   0.0 -1.13
         (2006)         0B7  0W13 1B31 0W26 0B20 1W27 0B28
 33. Strelec Maksim           1500  OŠ J. Padežnika Mb             2  12.5  18.5   0.0 -1.51
         (2007)         0B8  0W29 0B28 +*36 1W34 0W25 0B31
 34. Lavrinc Lan              1500  OŠ L. Pliberška Mb             2  12.0  16.5   0.0 -0.91
         (2006)         0B10 0W21 =B30 =W31 0B33 1W35 0B26
 35. Hancman Karin            1500  OŠ Kamnica                     1  13.5  18.5   0.0 -2.37
         (2007)         0B16 0W12 0B25 0W30 +*36 0B34 0B27

Rene Žižek
Nik Deželak
Nejc Marovt

Doroteja Drevenšek
Nikolina Roškar
Zala Kacjan
 1. Žižek Rene            II 1888  OŠ Tišina                 6  21.5  29.0   0.0  2.01
         (2004)         1B5  1W14 1B3  1W2  =B9  1W6  =B4 
  2. Deželak Nik              1856  OŠ Šmarje pri Jelšah      5  20.5  29.5   0.0  1.78
         (2005)         1B7  1W10 1B13 0B1  1W4  0W3  1B9 
  3. Marovt Nejc              1852  ŠK Slovenec Poljčane      5  20.5  27.5   0.0  1.53
         (2003)         1W17 1B4  0W1  =B10 1W11 1B2  =W5 
  4. Štern Urban           II 1965  OŠ Fram                 4.5  20.5  29.0   0.0 -0.16
         (2004)         1B6  0W3  1B14 1W13 0B2  1W9  =W1 
  5. Červek Roškari Erik      1726  ŽŠK Maribor             4.5  16.0  23.0   0.0  1.67
         (2004)         0W1  1B17 1W15 0W9  1B14 1W13 =B3 
  6. Bauman Vid               1771  ŠK Slovenec Poljčane      4  18.0  26.0   0.0  1.13
         (2005)         0W4  1B15 1W12 0B11 1W7  0B1  1W10
  7. Varga Tomaž           IV 1696  OŠ M. Durjave Mb          4  17.0  23.5   0.0  1.34
         (2003)         0W2  0B12 1W8  1B16 0B6  1W11 1B13
  8. Drevenšek Doroteja   WII 1786  ŽŠK Maribor               4  13.0  18.5   0.0 -0.06
         (2005)         0B10 0W11 0B7  +*18 1W12 1B16 1W15
  9. Javornik Nik          II 1956  ŽŠK Maribor             3.5  20.5  28.0   0.0 -1.31
         (2007)         1W12 0B13 1W16 1B5  =W1  0B4  0W2 
 10. Vaupot Luka           II 2006  ŠK Slovenj Gradec       3.5  19.0  26.5   0.0 -1.74
         (2005)         1W8  0B2  1B11 =W3  0B13 1W14 0B6 
 11. Menciger Kocb. Nino   II 1871  OŠ Tabor I Mb           3.5  17.5  24.5   0.0 -1.05
         (2005)         =W15 1B8  0W10 1W6  0B3  0B7  +*18
 12. Roškar Nikolina          1749  OŠ Tabor I Mb           3.5  14.5  19.5   0.0 -0.49
         (2003)         0B9  1W7  0B6  =W17 0B8  +*18 1W16
 13. Kodrič Gašper            1831  OŠ L. Pliberška Mb        3  20.0  26.5   0.0 -0.45
         (2004)         1B16 1W9  0W2  0B4  1W10 0B5  0W7 
 14. Pergar Lovro          IV 1715  I. OŠ Čakovec             3  17.5  24.5   0.0 -0.17
         (2005)         +*18 0B1  0W4  1B15 0W5  0B10 1W17
 15. Pečnik Maj               1714  OŠ 1 M. Sobota          2.5  14.5  20.0   0.0 -1.17
         (2004)         =B11 0W6  0B5  0W14 +*18 1B17 0B8 
 16. Kacjan Zala              1646  ŽŠK Maribor               2  15.5  20.5   0.0 -0.98
         (2005)         0W13 +*18 0B9  0W7  1B17 0W8  0B12
 17. Muršič Ana               1657  OŠ Tabor I Mb           1.5  14.0  20.5   0.0 -1.88
         (2003)         0B3  0W5  +*18 =B12 0W16 0W15 0B14

slikala: Lena Uranjek